Pojďte do toho s námi!

Pod značkou kameraman.cz se scházejí zkušení profesionálové – režiséři, kameramani, zvukaři, střihači, osvětlovači, scénáristé, hudebníci, animátoři, technici a fotografové z celé České republiky.

Jejich nasazení a skladba je dána potřebami každého jednotlivého projektu. Některé projekty vyžadují spolupráci více odborníků, štáb lze ovšem, díky dlouholetým zkušenostem, minimalizovat i na jedinou osobu ve spojení režiséra, kameramana i zvukaře – Libora Kozáka.


Technika

Držíme krok s nejmodernějšími trendy a nebojíme se je použít.

Kvalita provedení je pro nás zásadní, na každý projekt využíváme takovou techniku, aby byl výsledek co nejdokonalejší a zároveň nezruinoval váš rozpočet.


Jedinečné příběhy

Máte speciální požadavky a nevíte, jak je realizovat? Pak jste tu správně. Pomůžeme vám s koncepcí, a vytvoříme vám videopořad na míru!

Každý nový projekt je pro nás jedinečnou výzvou, jak realizovat vaše sny a zdokonalit naše know-how. Bez ohledu na typ projektu, vždy je pro nás nejdůležitější vaše spokojenost, profesionální přístup a kvalita provedení.
Náš tým aneb s kým spolupracujeme

Představujeme Vám naše spolupracovníky.


Michal Čeliš
kameraman

Na svém kontě má přes 100 reportáží Toulavé kamery. Jako externí kameraman a redaktor se podílel na Objektivu zahraničních zpravodajů (ČT), Gejzír (ČT), natáčel pro TV Óčko. Velkou část tvorby věnuje dokumentům o veteránech 2. světové války, kteří se podíleli na osvobozování jihozápadních Čech, dále také tanečním a baletním záznamům.


Libor Špaček
režisér dokumentárních filmů, kameraman a potápeč

Režisér a kameraman cestopisných dokumentárních filmů, vytváří působivé podmořské záběry pořízené technikou na světové úrovni. Z jeho filmové tvorby budí nejvíce pozornosti rozsáhlý projekt - “Escape to Nature”, pod touto hlavičkou vzniklo už šest dokumentárních filmů, všechny získaly ocenění na mezinárodních filmových festivalech.


Vilém Šrail
střihač a kameraman

Jeden z nejlepších odborníků na střižny AVID v ČR. Vrcholem jeho tvorby je střih celovečerních filmů Takovej barevnej vocas letící komety (2015) o Filipu Topolovi a Žít změnu (2013). Střihem se podílí na oceňovaných filmech cyklu Escape to Nature Libora Špačka. V posledních letech se věnuje i natáčení dokumentů o Janu Husovi a Karlu IV.


Miloš Zábranský
režisér

Filmový a televizní režisér, scénárista, producent v oblasti experimentálního, dokumentárního a hraného filmu, herec, pedagog, výtvarník a cestovatel. Jeho filmy nasbíraly v zahraničí řadu ocenění, například Horečka všedního dne (1980) - US studentský Oskar, Dům pro dva (1987) - Evropská cena, nebo Vánoční hvězda (2012) - cena za nejlepší TV komedii.


Markéta Čepická Daňhelová
režisérka, novinářka

Mnoho let působila jako reportérka a moderátorka ve zpravodajství ČT a TV Prima. Podílela se také na dokumentárním cyklu 13. komnata. Nyní Působí jako hlavní editorka Pravého domácího časopisu, vydává dětský časopis a nedávno vyšel její knižní debut pro děti. Zajímá se o téma očkování a připravuje cyklus reportáží na toto téma.


Petra Johansson
režisérka, herečka

Dlouhá léta působila v divadlech ve Švédsku. Absolvovala několik švédských a českých škol se zaměřením na divadlo. Po návratu do České republiky se zaměřila na režii a pedagogickou činnost. Je lektorkou prezentačních technik, komunikace a rozvoje osobnosti skrze divadlo, věnuje se filmu a televizní tvorbě.


Martin Jung
rektor hlasové přípravy

Zakladatel společnosti Rétor Institut. Absolvent studia českého jazyka a literatury na Univerzitě Hradec Králové. Dlouhodobě spolupracuje na organizování a školení kurzů mluvní průpravy. Věnuje se i lektorské činnosti, pomáhá našim klientům k dokonale odprezentovanému projevu na kameru.


Monika Ejemová
specialistka komunikace

Absolventka studijního programu PR a komunikace na VŠMVV Praha. V současnosti se věnuje poradenské činnosti pro zefektivnění komunikace, budování značky a marketingové strategii. Dále se zaměřuje na copywriting a editaci textů nejen pro web, stylistické i grafické úpravy či tvorbu propagačních materiálů.


Roman Kozák
scénárista, střihač

Absolvent FAMU, autor několika scénářů k celovečerním filmům oceněných Filmovou nadací (Rodinný kruh, Estráda praživlů). Jako střihač spolupracoval na desítkách reportáží a spotů z naší produkce.


Martina Kučová
grafička

Věnuje se především propagační grafice, webdesignu a ilustraci. Ráda zapojuje ilustrace i do komerční tvorby. Velmi dbá na kompozici, zachování jednotného grafického stylu v různých typech materiálů či práci s fonty i barvou. Výsledná podoba její tvorby je velmi vkusná a na vysoké estetické úrovni.


Franck Alasseur
fotograf

Profesionální fotograf, který má na svém kontě řadu samostatných výstav. Fotí prezentace hotelů, reportáže, svatby i portréty. Při své tvorbě umně pracuje s přirozeným světlem a neustále hledá nové způsoby výrazu, hybatele tvořivosti. Hovoří francouzsky, anglicky i česky. Umí rychle navázat kontakt s fotografovanou osobou a dostat z ní maximum.


Lída Černá
fotografka

Profesionální fotografka s mnohaletými zkušenostmi v oboru. V jejím repertoáru najdete kompletní fotografické služby, od svatební a portrétní fotografie, po dokumentaci akcí všeho druhu. Díky špičkovému vybavení, prvotřídním fotomateriálům, kreativitě a schopnosti rychlé orientace vytváří jedinečné fotografie s výjimečným rukopisem.