Pojďte do toho s námi!

Pod značkou kameraman.cz se scházejí zkušení profesionálové – režiséři, kameramani, zvukaři, střihači, osvětlovači, scénáristé, hudebníci, animátoři, technici a fotografové z celé České republiky.

Jejich nasazení a skladba je dána potřebami každého jednotlivého projektu. Některé projekty vyžadují spolupráci více odborníků, štáb lze ovšem, díky dlouholetým zkušenostem, minimalizovat i na jedinou osobu ve spojení režiséra, kameramana i zvukaře – Libora Kozáka.


Technika

Kvalita provedení je pro nás zásadní, na každý projekt využíváme takovou techniku, aby byl výsledek co nejdokonalejší a zároveň nezruinoval váš rozpočet.

Držíme krok s nejmodernějšími trendy a nebojíme se je použít. Kromě klasických kamer jsme schopni nasadit jízdu, jeřáby, steadicamy, vrtulníkový dron, režijní pult, prostě vše co je třeba pro odvedení skvělé profesionální práce.


Jedinečné příběhy

Máte speciální požadavky a nevíte, jak je realizovat? Pak jste tu správně. Pomůžeme vám s koncepcí, a vytvoříme vám videopořad na míru!

Každý nový projekt je pro nás jedinečnou výzvou, jak realizovat vaše sny a zdokonalit naše know-how. Bez ohledu na typ projektu, vždy je pro nás nejdůležitější vaše spokojenost, profesionální přístup a kvalita provedení.
Náš tým aneb s kým spolupracujeme

Představujeme Vám naše spolupracovníky.


Michal Čeliš
kameraman

Na svém kontě má přes 100 reportáží Toulavé kamery. Jako externí kameraman a redaktor se podílel na Objektivu zahraničních zpravodajů (ČT), Gejzír (ČT), natáčel pro TV Óčko. Velkou část tvorby věnuje dokumentům o veteránech 2. světové války, kteří se podíleli na osvobozování jihozápadních Čech, dále také tanečním a baletním záznamům.


Libor Špaček
režisér dokumentárních filmů, kameraman a potápeč

Režisér a kameraman cestopisných dokumentárních filmů, vytváří působivé podmořské záběry pořízené technikou na světové úrovni. Z jeho filmové tvorby budí nejvíce pozornosti rozsáhlý projekt - “Escape to Nature”, pod touto hlavičkou vzniklo už šest dokumentárních filmů, všechny získaly ocenění na mezinárodních filmových festivalech.


Vilém Šrail
střihač a kameraman

Jeden z nejlepších odborníků na střižny AVID v ČR. Vrcholem jeho tvorby je střih celovečerních filmů Takovej barevnej vocas letící komety (2015) o Filipu Topolovi a Žít změnu (2013). Střihem se podílí na oceňovaných filmech cyklu Escape to Nature Libora Špačka. V posledních letech se věnuje i natáčení dokumentů o Janu Husovi a Karlu IV.


Miloš Zábranský
režisér

Filmový a televizní režisér, scénárista, producent v oblasti experimentálního, dokumentárního a hraného filmu, herec, pedagog, výtvarník a cestovatel. Jeho filmy nasbíraly v zahraničí řadu ocenění, například Horečka všedního dne (1980) - US studentský Oskar, Dům pro dva (1987) - Evropská cena, nebo Vánoční hvězda (2012) - cena za nejlepší TV komedii.


Markéta Čepická Daňhelová
režisérka, novinářka

Mnoho let působila jako reportérka a moderátorka ve zpravodajství ČT a TV Prima. Podílela se také na dokumentárním cyklu 13. komnata. Nyní Působí jako hlavní editorka Pravého domácího časopisu, vydává dětský časopis a nedávno vyšel její knižní debut pro děti. Zajímá se o téma očkování a připravuje cyklus reportáží na toto téma.


Petra Johansson
režisérka, herečka

Dlouhá léta působila v divadlech ve Švédsku. Absolvovala několik švédských a českých škol se zaměřením na divadlo. Po návratu do České republiky se zaměřila na režii a pedagogickou činnost. Je lektorkou prezentačních technik, komunikace a rozvoje osobnosti skrze divadlo, věnuje se filmu a televizní tvorbě.


Martin Jung
rektor hlasové přípravy

Zakladatel společnosti Rétor Institut. Absolvent studia českého jazyka a literatury na Univerzitě Hradec Králové. Dlouhodobě spolupracuje na organizování a školení kurzů mluvní průpravy. Věnuje se i lektorské činnosti, pomáhá našim klientům k dokonale odprezentovanému projevu na kameru.


Monika Ejemová
specialistka komunikace

Absolventka studijního programu PR a komunikace na VŠMVV Praha. V současnosti se věnuje poradenské činnosti pro zefektivnění komunikace, budování značky a marketingové strategii. Dále se zaměřuje na copywriting a editaci textů nejen pro web, stylistické i grafické úpravy či tvorbu propagačních materiálů.


Roman Kozák
scénárista, střihač

Absolvent FAMU, autor několika scénářů k celovečerním filmům oceněných Filmovou nadací (Rodinný kruh, Estráda praživlů). Jako střihač spolupracoval na desítkách reportáží a spotů z naší produkce.


Martina Kučová
grafička

Věnuje se především propagační grafice, webdesignu a ilustraci. Ráda zapojuje ilustrace i do komerční tvorby. Velmi dbá na kompozici, zachování jednotného grafického stylu v různých typech materiálů či práci s fonty i barvou. Výsledná podoba její tvorby je velmi vkusná a na vysoké estetické úrovni.


Franck Alasseur
fotograf

Profesionální fotograf, který má na svém kontě řadu samostatných výstav. Fotí prezentace hotelů, reportáže, svatby i portréty. Při své tvorbě umně pracuje s přirozeným světlem a neustále hledá nové způsoby výrazu, hybatele tvořivosti. Hovoří francouzsky, anglicky i česky. Umí rychle navázat kontakt s fotografovanou osobou a dostat z ní maximum.


Lída Černá
fotografka

Profesionální fotografka s mnohaletými zkušenostmi v oboru. V jejím repertoáru najdete kompletní fotografické služby, od svatební a portrétní fotografie, po dokumentaci akcí všeho druhu. Díky špičkovému vybavení, prvotřídním fotomateriálům, kreativitě a schopnosti rychlé orientace vytváří jedinečné fotografie s výjimečným rukopisem.