Jak propagovat semináře, kurzy a konference pomocí videa

  /  Cinema blog,  Video, marketing a media,  Z naší tvorby  /  

Nabídka různých typů kurzů, konferencí a vzdělávacích seminářů je dnes velmi široká. Vzděláváním dospělých i dětí se zabývá řada neziskových organizací, ale existuje i množství komerčních vzdělávacích agentur. Mnoho organizátorů má problémy s tím, jak vůbec oslovit jejich potenciální účastníky a jakým způsobem jim zprostředkovat jedinečnost a specifika právě té jejich nabídky. Pojďme se podívat, zda a jakým způsobem tomu může napomoci profesionálně vytvořená videoprezentace. A protože ke správné výuce patří i praktické ukázky, přichystali jsme pro vás řadu realizovaných spotů z naší tvorby.

seminar

nabizime1VIDEOREPORTÁŽ

První variantou je videoreportáž koncipovaná a nasnímaná takovým způsobem, aby mohla být bez obav vysílána třeba v televizním vysílání, i když hlavním médiem pro šíření všech uvedených příkladů budou nejčastěji internetové stránky a sociální sítě. Jak tedy běžně postupujeme, abychom se dopracovali ke kvalitnímu dílu? Dopředu si popovídáme s organizátory, nebo se přijedeme podívat na váš kurz a strávíme s vámi dostatek času, abychom získali dostatek informací pro pochopení smyslu a průběhu kurzu. Na kurz dorazíme s kamerou a kvalitními bezdrátovými mikrofony a natočíme větší množství rozhovorů s lektory a účastníky kurzu. Díky pestré skládance výstižných úryvků z těchto rozhovorů a zajímavých záběrů si divák udělá jasnou představu o smyslu a obsahu semináře a především o jeho přínosu pro samotné účastníky. Základem je pečlivá redaktorská práce zkombinovaná s atraktivní kamerou, kvalitně snímaným zvukem a promyšleným střihem.nabizime2PŘÍPADOVÁ STUDIE

Možná si říkáte, že váš kurz je z vizuálního hlediska vlastně úplně obyčejný a nudný. Flipchart, stoly, židle, lektor a pár účastníků. Co tam proboha bude dělat kameraman? První pohled může klamat. Někdy se stačí podívat trochu lépe a zaměřit se na samotné účastníky kurzů. Podíváme se na jejich příběh a na pokroky, které udělali právě díky vašemu kurzu. Předem vypracujeme scénář a zkombinujeme videoreference účastníků s komentářem lektora nebo pořadatele kurzu a záběrů z vlastní výuky. Takto zpracovaná případová studie působí na diváka velmi silně, neboť se může přesvědčit o skutečném přínosu kurzu konkrétnímu člověku z masa a kostí. Tento formát se může stát nejlepším materiálem pro vaší prezentaci, ale vřele ho doporučujeme i jako „důkazový“ materiál pro případné čerpání prostředků v rámci evropských i jiných projektů.nabizime3VIDEOPOZVÁNKA

Zajímavým formátem, který je zacílen na propagaci blížící se akce, je videopozvánka. Lektor nebo organizátor akce namluví na kameru předem připravenou pozvánku na konkrétní akci, takže se obrací k divákům přímo. V tomto případě vysvětluje výhody kurzu sám, účastníci akce zůstávají v pozadí. V uvedené ukázce byla důležitá kvalita zvuku, protože se jednalo o kurz správné mluvy. V ukázce jsou použity záběry na průběh kurzu z archivu školy, neboť v době natáčení zrovna nebylo možné podobný anoncovaný kurz natočit.


nabizime4ZÁZNAM Z AKCE

Pokud pořádáte konferenci, může být užitečné zaznamenat celý její průběh, vybrat nejzajímavější části a zprostředkovat tak potenciálním účastníkům příštího ročníku důležité informace, zajímavé myšlenky i atmosféru akce. I v tomto případě hraje podstatnou roli pro efekt na diváka kvalita obrazu i zvuku. Existuje přímá úměra mezi vnímáním profesionality pořízeného videa a dojmem ze samotné akce.


nabizime5VIDEOKLIP Z AKCE

Potřebujete rychlé sdělení o proběhlé nebo nadcházející akci? Krátký sestřih podbarvený hudbou ukáže jen to nejdůležitější. Cílem klipu není předat divákovi spoustu informací, nýbrž rychle a účinně ho zaujmout a nalákat na vaší další akci.


Příště se zaměříme na způsoby, jak se pomocí videa může zviditelnit samotná škola.
Rádi poradíme, který z uvedených formátů se hodí pro natočení vaší akce. Pokud vám propagace pomocí videospotu přijde jako dobrý nápad, můžete nás hned kontaktovat.

Získejte VIP SLEVY, RADY, TIPY a zajímavé články!
Sdílet: FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Štítky: , , , , , , ,


Informace o autorovi:

Libor Kozák
Libor Kozák
Producent, kameraman, dokumentarista a videomarketingový specialista. Pozoruji svět kolem sebe, vnímám lidské příběhy a touhy, objektivem kamery zachycuji krásu přítomného okamžiku, nebojím se ukazovat zjevné i skryté souvislosti. Srdcem mé tvorby jsou proto dokumentární filmy, neboť mi umožňují nejen pozorovat svět kolem sebe, ale aktivně upozorňovat na příklady dobrého a naplněného života.