Puding – dokument o kapele Už jsme doma

  /  Cinema blog,  Z naší tvorby  /  

Byla jednou jedna kapela, už je tomu celých 30 let, co vydala první hlásku, poprvé spatřila světla reflektorů a odehrála svůj první koncert. Podobnou kapelu svět dříve nespatřil, byla totiž jiná než ostatní, konvencemi nespoutaná, stylově originální a nezdolná, a tak je tomu dodnes.Puding

Jedna z nejúspěšnějších kapel naší punk – rockové scény Už jsme doma oslavila 30 let od svého založení. V rámci oslav tentokrát odehrála kapela turné s baskytaristou punkjazzových Minuteman Mikem Wattem, vydala rekapitulační CD Tři křížky a uspořádala monumentální výroční koncert.

Svůj minulý jubilejní koncert k dvacátým narozeninám pojali Už jsme doma neméně velkolepě. Před deseti lety si kapela nadělila k výročí dvojité DVD „20 letů“, které kromě kompletního koncertu obsahuje i výjimečný dokument o kapele s názvem Puding. Film je unikátním dílem plným raritních materiálů, jako je rozhovor pro CNN, záznamy z koncertů v Japonsku či z Bosny bezprostředně po válce. Obsahuje výpovědi tehdejších i bývalých bývalých členů skupiny i předních představitelů alternativní scény u nás, publicistů či muzikantů. Celý dokument propojuje výtvarná tvorba Martina Velíška a avantgardně pohádkový komentář v podání hlasu Jiřího Lábuse.

I natáčení výročního koncertu bylo promyšleno do nejmenšího detailu, točilo se na 6 kamer a s dokonalým ozvučením, výsledkem je asi nejlepší živá nahrávka této kapely. Lídr kapely Miroslav Wanek seděl s námi ve střižně  a i tady uplatnil svůj specifický smysl pro rytmus. Podobně, jako v jeho hudbě jsou nečekané změny a zvraty, i vlastní střih se stal jedním z nástrojů a objevuje se v místech, kde ho divák zrovna nečeká.

Už jsme doma

Od svého vzniku toho kapela dokázala opravdu hodně. Přežila ústrky minulého režimu, změny v obsazení i všechny neshody a po pádu železné opony prorazila na zahraniční alternativní scéně. Dnes má kapela na kontě stovky koncertů po celém světě a nespočet fanoušků na všech kontinentech.

Už jsme doma jsou tak úspěšní nejen díky svému nadšení pro věc, ale kvůli nezdolné vůli, disciplíně a především díky své originalitě. Miroslav Wanek je stejně geniální básník i skladatel. Koncerty i alba UJD provází legendární obrazy dvorního malíře kapely, Martina Velíška. Už tři dekády předává kapela svým posluchačům živelnou energii a silná poselství, která navzdory jazykové bariéře svým nábojem oslovují posluchače na všech kontinentech.

puding1 Koupit DVD a podpořit kapelu
Už Jsme Doma
20 letů – Live at Archa / Puding

Pusťte si PUDING on-line

Až doteď byl dokument Puding o kapele Už jsme doma dostupný jen těm, kteří si koupili DVD 20 letů, ale protože je pro nás v kameraman.cz kapela Už jsme doma srdeční záležitostí, rozhodli jsme se po dohodě s kapelou Vám dát k jejich 30-ti letému výročí dárek. Všichni registrovaní VIP zákazníci kameraman.cz dostanou unikátní  možnost shlédnout celý dokument Puding zdarma.

Heslo k filmu získáte jako náš registrovaný VIP zákazník
a s ním také VIP SLEVY, RADY, TIPY a zajímavé články.
Sdílet: FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Štítky: ,


Informace o autorovi:

Libor Kozák
Libor Kozák
Producent, kameraman, dokumentarista a videomarketingový specialista. Pozoruji svět kolem sebe, vnímám lidské příběhy a touhy, objektivem kamery zachycuji krásu přítomného okamžiku, nebojím se ukazovat zjevné i skryté souvislosti. Srdcem mé tvorby jsou proto dokumentární filmy, neboť mi umožňují nejen pozorovat svět kolem sebe, ale aktivně upozorňovat na příklady dobrého a naplněného života.