Roztocký masopust – video z akce

  /  Cinema blog,  Z naší tvorby  /  

Pokud byste si rádi zazpívali, zatancovali, zasmáli se, viděli spoustu rozmanitých masek a pocítili sílu tradičních zvyků, Roztocký masopust je určitě vhodné místo, kam vyrazit. Letos se koná v sobotu 10. února a je v pořadí již jedenadvacátý. Stává se z něj postupně akce očekávaná a vyhledávaná návštěvníky z nedalekého hlavního města i ze zahraničí. Podívejte se na naše video z loňského jubilejního ročníku.Masopust v Roztokách u Prahy pořádá skupina dobrovolníků ze Sdružení Roztoč. Původně šlo o lokální komunitní akci s ambicí navázat na starou tradici. Nicméně v posledních letech na něj zavítalo až několik tisíc účastníků. Hlavní program začíná na Roztockém zámku, kde jsou nachystána žonglérská představení, divadla a korunovace královny masopustu. Návštěvníci se tu mohou také dosyta najíst a napít.

Odtud se průvod s královnou a tradičními ometačkami v čele za zvuku bubnů vydává přes město na Tyršovo náměstí, kde se podrobně představí velké masky. Průvod dál pokračuje na Holý vrch, kde se setkává s unětickým a suchdolským průvodem. Zde spolu masky z různých měst porovnávají síly, aby se poté všichni účastníci spojili do velkých kruhů.

Podívejte se na naše video z loňského ročníku:

Průvody společně pokračují na místo masopustní tancovačky. Loni i letos se koná v Roztokách v obrovském šapitó. Následuje dlouho do noci trvající zábava se spoustou kapel, tance a představení. Odehrává se tu tombola i půlnoční překvapení. Ani zde není o jídlo, pití a zábavu nouze.
Roztocký masopust má každý rok naprosto jedinečnou atmosféru veselí, která je pro tuto dobu typická. Pokud se na akci chystáte, nezapomeňte doma masku, chuť tancovat, zpívat a křičet a hlavně dobrou náladu.

Informace k letošnímu ročníku

 

Sdílet: FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Štítky: