Náš proces

  /  Cinema blog,  Z naší tvorby  /  

Snažíme se, aby byl pro vás celý postup výroby videa co nejjednodušší, ale chceme také, abyste měli výslednou podobu i cenu co nejvíce pod kontrolou. Podívejte se na to, jakým způsobem nejčastěji postupujeme – krok za krokem!

Náš proces


nabizime1OBJEDNÁVKA

Ať už se rozhodnete pro jeden z formátů naší nabídky, máte individuální představu, nebo nevíte jak si vybrat, začněte kontaktem! Jsme tu pro vás a vše co musíte udělat je napsat nám, nebo rovnou zavolat.

Zvláště u složitějších zakázek je důležitá co nejpřesnější komunikace, rádi se s vámi proto sejdeme, abychom vám mohli co nejlépe porozumět a vyhovět. Nemějte obavu, pokud si nejste jistí, jak má výsledné video vypadat. Navrhneme řešení na míru vaší konkrétní situaci.

Společně dáme dohromady seznam vašich požadavků a podle daného rozpočtu stanovíme další postup. Připravíme vám smlouvu nebo objednávku. Závaznou rezervaci pak potvrdíte uhrazením zálohové faktury ve výši 30-50% z odhadované ceny zakázky.


nabizime2SCÉNÁŘ

Na základě vašich požadavků si připravíme podklady, podle kterých budeme při tvorbě scénáře postupovat. Podoba scénáře se vždy liší podle typu požadovaného videa.

U komerčních spotů nebo hraných scén je potřeba textový či obrazový scénář. Výrobě animovaného filmu zase předchází podrobný storyboard a u dokumentárních filmů a reportáží si dopředu připravíme témata, seznam protagonistů a otázky. V této fázi máte také prostor pro připomínky a případné změny. Dvakrát měř a jednou řež platí i u výroby filmu.


nabizime3ŠTÁB

Sestavíme pro váš videopořad tým odborníků. Jednodušší nízkorozpočtové natáčení zvládne samotný kameraman. Opravdový film je však vždy týmová záležitost a pro náročnější projekty proto vybereme především zkušeného režiséra či redaktora, kameramana, zvukaře a střihače.

Potřeba účasti dalších odborníků může vyplynout z vašich požadavků a očekávaných podmínek natáčení. Můžeme vám navrhnout vhodné lokace, dopředu obhlídnout exteriéry i interiéry a navrhnout pokročilejší technologii natáčení. Úroveň použité techniky, rozsah profesí, délka natáčení a množství služeb, kterými lze dosáhnout vyšší působivosti filmu, se vždy odvíjí od vámi stanoveného rozpočtu.


nabizime4NATÁČENÍ

Protože jsme nepodcenili předchozí přípravu, mělo by vše běžet jako na drátkách. V domluvený čas přijedeme a natočíme potřebný materiál pro váš film. Každý člen našeho týmu přesně ví, co je jeho úkolem.

Z vaší strany je obvykle potřeba pouze zajistit kontaktní osobu pro natáčení, dodržet stanovený harmonogram, zajistit vstup na místo natáčení a v případě veřejně šířených filmů zajistit písemný souhlas účinkujících osob. Kompletně zajistíme i případné natáčení v ateliéru, letecké záběry, jeřáb, steadicam, jízdu a další techniku, která umožní co nejlépe vyjádřit vaše poselství filmovou řečí.


nabizime5ZVUK

Kvalita zvukové stopy bývá nejvíce podceňovanou složkou amatérských videí. Pro projekty zpracované v našem studiu je samozřejmostí péče o kvalitní zvukový záznam.

To zahrnuje jednak použití kvalitní mikrofonové techniky při natáčení v terénu, ale také kvalitní studio pro natočení hlasového komentáře, nebo dabingu. Z naší databáze profesionálních speakerů si můžete vybrat ženský nebo mužský hlas, který nejvíce vyhovuje charakteru vašeho sdělení. Rovněž disponujeme bohatou hudební knihovnou.

Výsledný záznam je upraven profesionálním zvukařem. Ideálně jde o mix autentických rozhovorů a zvuků z místa natáčení, dodatečně namluvených komentářů, přidaných ruchů a podkresové hudby. I u nízkorozpočtových videí hledáme co nejkvalitnější variantu, kde hraje srozumitelnost zvukové stopy hlavní roli.


nabizime6STŘIH

Pracujeme na profesionálních střižnách AVID s využitím specializovaného a legálního softwaru. Váš film citlivě sestříháme do konečné podoby podle zamýšleného sdělení a podkladů, vytvořených na počátku celého procesu.

Vlastní editace je vysoce odborný a současně kreativní proces, který může z natočeného materiálu vytvořit ještě působivější dílo, než jste očekávali. U levnějších typů videí střihač rovnou dokončí celý pořad. U náročnějších zakázek dohlíží na střih režisér a po první fázi hrubého střihu pozveme klienta ke schválení pořadí a obsahu jednotlivých scén před finální postprodukcí. I v této fázi lze samozřejmě dotočit další scény, není to však už součástí předem domluveného rozpočtu.


nabizime7POSTPRODUKCE

Závěrečná fáze výroby filmu nabízí škálu možností, jak film pro oko a ucho diváka ještě zatraktivnit. Mezi nejdůležitější operace u každého videa patří zejména barevné korekce, výsledný mix zvuku, vložené titulky a loga.

Pokročilejší formou postprodukčních prací jsou 2D a 3D animace a různé speciální efekty, které však mohou z důvodu technické i časové náročnosti výrazně zvýšit náklady. Proto je nabízíme pouze v projektech s vyšším rozpočtem. Po dokončení filmu má ještě klient možnost připomínek. V rámci stanoveného rozpočtu však již nelze zasahovat do předchozích fází výroby.


nabizime8SCHVALOVÁNÍ

Postupné schvalování jednotlivých fází lze u nízkorozpočtových typů videa vynechat. U složitějších projektů zaručuje tento postup klientovi plnou kontrolu nad tvůrčím procesem a především šetří jeho peníze, neboť případné komplikace mohou být řešeny ve správný okamžik.

Schvalování jednotlivých fází probíhá buď v prostorách našich střižen, což umožňuje klientovi bezprostředně vyzkoušet různé varianty navrhovaných změn, nebo může schvalování probíhat on-line, prostřednictvím zaheslovaného videokanálu na internetu, na který nahrajeme pracovní verze filmu.


nabizime9LICENCE

Po schválení konečné podoby filmu a uhrazení finální faktury za výrobu videa na vás převedeme licenci k užití díla. Abyste totiž mohli dílo užívat bez obav z konfliktu s autorskoprávními zákony, musí být vypořádána práva všech zastoupených tvůrců a umělců.

To pro vás rádi zajistíme. Počítejte však s tím, že například případný požadavek na použití hudby populárních zpěváků může znamenat zdržení, vysoké náklady a komplikace při šíření videa na sociálních sítích. Pokusíme se pro vás vždy najít rozumné alternativní řešení. Zúčastněným autorům ze zákona zůstává možnost prezentovat své dílo pro vlastní propagaci. V odůvodněných případech se však lze domluvit na neveřejném zpřístupnění videa.


nabizime10DISTRIBUCE

Nakonec vyexportujeme hotový film ve všech videoformátech, které se vám budou hodit i jaké budete preferovat. Poskytneme vám samozřejmě digitální soubory vhodné pro šíření on-line.

K „pravěkým“, ale stále oblíbeným nosičům patří disky DVD a BLU-RAY. Budete-li chtít, zajistíme vám duplikaci libovolného množství kopií. Konec výroby videopořadu však pro nás znamená pouhý začátek péče o „růst“ vašeho videa. K čemu je totiž film, který nikdo neviděl?

Pokud stojíte o to, aby video působilo jako magnet na vaší cílovou skupinu, pomůžeme vám se zajištěním videomarketingu. Vložíme video na vaše webové stránky, nebo do e-mailu, založíme vám speciální videokanál s webhostingem pro vaše videa, který umožňuje nastavení vzhledu přehrávače i důkladnou optimalizaci pro vyhledávače, zkrátka cokoliv budete potřebovat. A na vás bude už jen pohodlně se usadit a sledovat rostoucí publicitu vašich pořadů!

Získejte VIP SLEVY, RADY, TIPY a zajímavé články!
Sdílet: FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Štítky:


Informace o autorovi:

Libor Kozák
Libor Kozák
Producent, kameraman, dokumentarista a videomarketingový specialista. Pozoruji svět kolem sebe, vnímám lidské příběhy a touhy, objektivem kamery zachycuji krásu přítomného okamžiku, nebojím se ukazovat zjevné i skryté souvislosti. Srdcem mé tvorby jsou proto dokumentární filmy, neboť mi umožňují nejen pozorovat svět kolem sebe, ale aktivně upozorňovat na příklady dobrého a naplněného života.